Biyografi

Biyografi

Alper Atakan

4 Temmuz 1979 Yalova doğumlu olan Alper Atakan, müzik hayatına 1986 yılında piyano eğitimi alarak başladı. İlk ve orta öğrenimini Yalova’da tamamladı. 2003 yılında Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuarı Ses Eğitimi bölümünü kazandı ve 2008 yılında bu bölümden başarıyla mezun oldu.

Erken yaşlarda başladığı müzik yolculuğunda, yeteneği ve hocalarinin da desteği ile geniş bir müzikal yelpazede çalışma olanağı buldu. Klasik Batı Müziği, 20.Yüzyıl Müziği, Pop Müzik ,Elektronik Müzik ve akademik eğitimini de almış olduğu Klasik Türk Müziği üzerine çalışmalar yaptı ve bircok performans sergiledi. Müzik geçmişindeki bu çeşitlilik ve sanatini icra ettigi piyano, gitar, bas gitar,davul gibi birden cok enstrumana olan hakimiyeti bestecilik anlayışının gelişmesinde de etkin bir rol oynadı.

2003 yılından bu yana vizyona girmiş, ulusal kanallarda yayınlanip begeni kazanmis sinema ve dizi film projelerinde Mehmet Erdem ve Cihan Güçlü ile birlikte çalıstı.
Ayrıca bireysel olarak, reklam jingle, radyo jingle, tiyatro, belgesel ve solo albüm projesine de kendine ait beste ve aranjeleri ile hayat verdi.